Login


 2009-2013 ANNUAL CLUB AWARDS: RECIPIENTS 

AWARD  2013 2012 2011 2010 2009
Rookie M John Smithers Omar Sison Miguel Sanchez John Olson Vince Herrera
Rookie F Deb Hartnett Danielle Martin Laura Stansfield Megan Arnold Sarah Schroer
Most Improved M Brad Biancalana Scott Duncan Timothy Brown Darrin Jenkins Sam Payne
      Don Graham    
      Rick Sawyer    
Most Improved F Bonnie Hogue Liz Sinna Sarah Schroer Rachel Braga Kim Nelson
KOM Robert Choi Marc Moons Marc Moons Paul Stimson Karl Kuhn
QOM Sherry Adams Sarah Schroer Diane Zinchini Linda Fluhrer Susan Noble
Rider of Year M Carl Sanders Robert Choi Karl Kuhn Karl Kuhn John Witkowicki
Rider of Year F Sarah Schroer Susan Forsman Megan Arnold Karen Thompson Janice Oakley
Gearhead Zach Lester Karen Cooper Mike Aberg Marc Moons Greg Lester
      Susan Forsman  
Lewis&Clark Cynthia Spigarelli   Alfred Mascy Bunni Zimberoff Craig Gaevert
      Pat de Lambert   Michelle B.
Good Shepherd Jerry Meshulam Janice Thomas Sunny Mawson Rose Mello Bill Carroll
Inspirational/Wilson MarC Moons Karen Thompson Dave Abramo Buck Hall Bob Redmond
        Carole Kolnes Liz Sinna
Vol of Year M Jon Dick (all vols) Greg Durbin Mike McGuire Joe Morgan
Vol of Year F     Ramona Turner Sue Bennett Anne/Gary Graver
Golden Shoe Joe Morgan Ron Bates Evelyn Ellis Jane Robinson Deanna McKenzie
Leader of the Pack M Tom Bahning Gary Helfrich Joe Morgan Bill Harrison  
Leader of the Pack F Vicki Duggan   Sherry Adams Sherry Adams Barbara Moulton
Ride Leader (determined by Bill) Janice Eunice 5 way tie (no name)  
           
Ad Hoc Awards:          
Above and Beyond Bridgette Deshields        
Prince Among Riders Bill Stites        
Buster Posey   Greg Durbin      
Iron Chef     Ginger Kuhn    
First Responder     Henry Stroud Laurie Buettner  
New Ride Leader       Donna Norrell  
New Ride Leader       David Abramo  
Accidental Rand.       Matt Wilson  
Comeback Kid       Chris Jones Nikola Farats
Press Award       Bill Oetinger  
Powered by Wild Apricot Membership Software